Teslimat ve İade


TESLİMAT ve İADE ŞARTLARI
Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde stoktan aynı gün kargo ibareli ürünler o gün içerisinde kargoya verilir. Stoğumuz da bulunmayan ürünler 3 iş günü içerisinde tedarik edilip kargoya teslim edildikten sonra en erken 3, en geç 5 iş günü içinde müşterilerimize ulaştırılacaktır. 3 günlük süre azami olup uygulamada genelde 3 iş gününde siparişler elinize ulaşmaktadır. Firmamız ofis mağazacılığı değil gerçek mağaza ve stoklarına dayalı bir sanal mağazacılık çalışması içerisinde de olsa tüm ürünler stoklarımız da bulunmamaktadır. Hemen al butonu aktif olan ürünler bu ürünün stoklarımızda olduğunu yada tedarik edebileceğini göstermektedir. Verdiğiniz siparişlerde çok nadiren de olsa stoklarımız da bulunmayan ürünler için irtibat telefonlarınız dan veya e-postanız dan size ulaşılarak haber verilecektir.
Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doğru girmeye özen gösteriniz.

TESLİMAT SÜRESİ
enorjinkimya.com sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin hazırlanması ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-posta size yollanması gereklidir. Ayrıca gerekli görüldüğü takdirde siparişte alt sınır gözetilmeksizin siparişleriniz Banka Güvenlik Onayından geçirilebilmektedir. Bu işlem kredi kartlarınız ile kötü niyetli 3. kişilerin alışveriş yapmasına engel olmaktır. Bu durumda teslimat süresinin 1 gün uzamasına sebep olabilmektedir. Bunu anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, sipariş kargoya teslim edildikten sonra en erken 3, en geç 5 iş günü içinde elinize ulaştırılacaktır. 3 günlük süre azami olup uygulamada genelde 3 iş gününde siparişler size ulaşmaktadır. Genel olarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Bulunduğunuz yerde kargo şubesi yoksa ürün teslimi yapılamamaktadır.

HAFTA SONU SİPARİŞLERİ
Cuma günü  14:00'den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 14:00'den sonra verdiğiniz tüm siparişler bir sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

SİPARİŞ İPTALİ
enorjinkimya.com stok da bulunmayan ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkımız saklı tutulur. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin alınmasına takip eden 3 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmış ise iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı enorjinkimya.com sorumlu tutulamaz. İadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 48 saat içerisinde yansımaktadır.

ÜRÜN RENK VE SEÇENEKLERİ
Siparişini vermiş olduğunuz ürünün alt açıklamasında renk seçeneği yoksa veya sipariş not kısmına ek bilgi olarak renk konusunda tercih veya açıklama yapılmamışsa stoklarda mevcut olan ürün gönderilir. Ürün fotoğraflarına dekoratif olarak konulan aksesuarlar ürün fiyatlarına dahil değildir. Ürün açıklamasında aksesuar hediyeli olan ürünler özellikle belirtilmektedir. Açıklama olmayan aksesuarlar satışa sunulan ürüne dahil değildir.

ADRES;
Siparişinizin elinize hızlı şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğunca açık yazınız.
Güvenlik açısından kargodan ihbarlı teslimat yapılmamaktadır.

SİPARİŞ HATALARI
Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. Hatalı yada sorunlu kargo ürününü teslim almayınız. Kargonuzu teslim aldıktan sonra sorun yaşamanız durumnda 2 saat içerisinde tarafımıza bildiriniz hatalı ürünlerde tarafımızca gereken yapılacaktır.